Výtvarné centrum Sněženka

Sněženka oslavila 10. výročí

Celých deset let už Sněženka místo mateřské školky funguje jako výtvarné centrum, kam jezdí na pobyty postižené děti. Přírodu, malování a "hňoucání" keramické hlíny si tu užila už celá řada kluků a holek, kterým dal osud do vínku nějaký handicap. Ať už nohy, které neslouží, hlavu, která myslí trochu jinak, nebo třeba to, že je místo mámy a táty vychovávají "tety".

Protože jsme rádi, že se nám Sněženku pro postižené děti podařilo udržet tak dlouho a doufáme, že se nám to bude ještě nějaký ten pátek dařit, uspořádali jsme 24. listopadu u příležitosti výročí setkání lidí, kteří jsou se Sněženkou spjati a kteří jí pomáhají.

Nejpočetnější skupinu hostů tvořily děti z libereckého Jedličkova ústavu, s nímž je vznik centra úzce spjatý. Společně se zakladateli centra Lubomírem Vejražkou a Jiřím Hladíkem zavzpomínali na počátky Sněženky, "polní podmínky" poloprovozu před rekonstrukcí budovy a nejrůznější zážitky z pobytů a tvorby ve výtvarných dílnách.

Příjemnou atmosféru okořenil svými básněmi a písničkami muzikant Jan Kryl, který na Sněženku jezdí zpívat dětem už řadu let.

Více informací o historii centra si můžete přečíst ZDE.

DSC03899.jpg
DSC03901.jpg
DSC03912.jpg
Počet přístupů: 7949897(45858) 2004 - 2023
cs flag
Poslední úpravy: 07.12.2008 22:07